Вересень 6, 2018

Анонс музейних заходів з 06 по 12 вересня 2018 року

06 вересня о 17:00 відбудеться презентація другої мемуарної книжки Михайла Слабошпицького «Тіні в дзеркалі» («Про час людей. Те, чого ви не прочитаєте в історії літератури»).
Майстер біографічного жанру, літераторознавець і публіцист Михайло Слабошпицький цього разу написав про сучасників. У книзі «Тіні в дзеркалі» є біографічні нариси про Івана Миколайчука, Емму Андієвську, Івана Кошелівця, Олеся Жолдака, Олеся Завгороднього, Івана Корсака та багатьох інших.
До участі запрошені: Дмитро Павличко, Павло Гриценко, В’ячеслав Брюховецький, Володимир Загорій, Богдан Горинь, Микола Жулинський, Володимир Панченко, Валерій Гужва, Григорій Гусейнов, Іван Малкович, Сергій Козак, Микола Берник.
Ведучий вечора – Юрій Щербак.

001 Cлабошп_РЕКЛАМА_тіні_JPEG

12 вересня о 16:00 буде презентовано виставку народного художника, академіка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Всесвітньої Академії Мистецтв Володимира Слєпченка «Вони наближали незалежність» з мистецької серії «Літературна еліта України», в яку увійшли портрети сучасних визначних літераторів.
Володимир Слєпченко – живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрету. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «арт-лайн» (мистецтво лінії).
На виставці представлено портрети Івана Драча, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Юрія Щербака, Марії Матіос, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Павла Мовчана та інших письменників.

003Афіша Слєпченко

Експонуються:

• виставка «Його Величність – Раритет». Представлено рідкісні експонати з музейної колекції: рукописи, стародруки, меморіальні речі письменників, світлини. Окрасою виставки є книги з колекції всесвітньовідомого танцюриста, балетмейстера Сержа Лифаря – «Апостол» 1639 року, «Божественна комедія» Данте 1544 року, «Слово о полку Ігоря» 1819 року та ін. Серед рукописів – автографи П.Куліша, В.Стефаника, М.Вовчка, О.Олеся, Д.Гуменної та ін.  Меморіальні речі представлені письмовими приладдями Є. Трегубова, Остапа Вишні, друкарською машинкою Л. Кисельова…

005 Раритет S

• Виставка народного художника, академіка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Всесвітньої Академії Мистецтв Володимира Слєпченка «Вони наближали незалежність» з мистецької серії «Літературна еліта України», в яку увійшли портрети сучасних визначних літераторів.

• виставка «Малювала Олена Яблонська» (до 100-річчя художниці). Виставка графіки Олени Яблонської – це не лише спроба належним чином відзначити 100-річчя від народження видатної художниці. Тут глядач матиме можливість зазирнути до прихованого світу майстерні, поспостерігати за бурхливим і сповненим емоцій творчим пошуком. Олена Нилівна Яблонська – Заслужена художниця України, живописець, графік, автор ілюстрацій до дитячих книг.

002 Афіша Яблонська_новый размер

• виставка харківського художника і журналіста Сергія Пущенка «Дітям про Івана Сірка: народження і перші сім днів життя козака Івана Сірка» (живопис). Сергій Пущенко – автор понад 600 картин: пейзажі, портрети, натюрморти. Основна тема творчості пов’язана з українським козацтвом. Він автор збірки полотен «Козацькому роду – нема переводу». У художніх роботах поетично відображено народних героїв, історію, природу та побут України. Художник відомий своїми жанровими картинами про звитягу запорізьких козаків та козацьку героїку, яка йому притаманна як славному нащадкові козацького роду.

006Афіша Сірко

• виставка видавництва «Розумна дитина» «До шкільного портфелика…».  На ній представлено абетки, казки, пригоди та різні історії – все, що допоможе навчатися в сучасній школі. Маленькі читачі матимуть можливість відправитися у мандри з героям, гортаючи сторінки унікальних книжок, ілюстрованих знаними художниками: Євгенією Гапчинською, Іваном Кравцем, Михайлом Александровим, Арсеном Джанік`яном та іншими.

007 Афіша Розумна дитина