Вересень 10, 2018

Виставка «Вони наближали незалежність»

Національний музей літератури України запрошує на виставку народного художника, академіка, заслуженого діяча мистецтв України, члена Всесвітньої Академії Мистецтв Володимира Слєпченка з мистецької серії «Літературна еліта України», в яку увійшли портрети сучасних визначних літераторів.
На виставці представлено портрети Івана Драча, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Юрія Щербака, Марії Матіос, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Павла Мовчана та інших письменників.

Володимир Слєпченко

стенд V.SlepchenkoНародився 13 листопада 1947р. в м. Олексіївка, Бєлгородської області (Росія). У 1968р.  закінчив живописне відділення художнього    училища (м. Іваново. Росія)  У 1981р. закінчив факультет графіки Української академії  друкарства, м. Львів.

Живописець, графік, монументаліст,  майстер психологічного  портрету.
Працює  в  мистецькому напрямі   романтичного    символізму,   винайшов   свою   авторську  техніку  і власну  манеру «артлайн» ( мистецтво лінії).
Учасник численних обласних, республіканських, закордонних і міжнародних виставок. Лауреат  багатьох республіканських  та  міжнародних  премій. З 1970 року відбулось більше  70   персональних   виставок в Україні, Росії, Польщі, Франції , Німеччині, Канаді,   Ізраїлі, Словаччині, Італії, Греції,Іспанії, Японії та інших країнах. Учасник групової  виставки Українських художників «Осінній Салон –90» м. Париж ( Франція) 1990р. Спеціальний приз на Міжнародній  виставці в Національному музеї КОБЕ ( Японія) 2011р.
В.Слєпченко  - володіє  величезним  діапазоном  мистецьких  технік, віртуоз  композиції , який  уміє майстерно поєднати   в  ній  різні  часово- просторові  виміри ,  підпорядкувати  другорядне  головному , залишивши  лише  найнеобхідніше . Оформив низку поетичних збірок провідних українських  і іноземних  авторів. Написав портрети багатьох   визначних і відомих   людей світу . Живописні та графічні твори Володимира Слєпченка знаходяться в музеях , галереях та приватних колекціях України і багатьох країн світу.  З 2005 року портрет Великого Магістра Мальтійського Ордену Ендрю Берті    знаходиться в постійній експозиції   всесвітньо відомої Галереї портретів Великих Магістрів на Мальті.   З 2018 року картина «ВЕЛИКЕ ХРЕЩЕННЯ» знайшла своє почесне місце в постійній експозиції другого поверху головної святині УКРАЇНИ – Собору  Святої Софії в Києві і є меценатським подарунком автора Національному заповіднику «Софія Київська» .
Вже 50 років мистець плідно працює у різних видах і жанрах образотворчого мистецтва: живопису, графіки, монументально-декоративного мистецтва, дизайну і геральдичного мистецтва.
Серед основних творів художника сюжетні картини історичної тематики від епохи Трипілля  до сьогодення: »Відродження»1991,  «Подай Господи»1995-1997, «Велике Хрещення»1998,  «Нестор літописець»1999, триптих «Скіфія»2005,  « І вічний бій »2005, «Недоспівана пісня Мазепи»2007,  « Трипілля  і трипільці»2007,  та інші. Створив цикл робіт «Шевченкіана», живописні серії «Рожаниця»2010  , «Відгомін прадавніх часів України»2012, «Мелодії старого міста»2005, «Київ як портрет»2013.
З 2011 р. працює над проектом «Обрані часом»  у власній  авторській  живописній  манері  «артлайн» , в  який входять  серії:
«Галерея портретів славетних українців» , «Генії світової цивілізації» , «Літературна еліта України» . Написав цикли робіт  «Паралельні світи», «Революція Гідності «,  «Обличчя війни»  та  інші.
Одна с цих серій «Літературна еліта України» , в яку ввійшли портрети сучасних визнаних  літераторів  є мецинатським подарунком автора і   назавжди  розміщена в постійну  експозицію Національного музею літератури України в Києві  у 2017 році.
Своєю творчою діяльністю ,  через історичні проекти веде просвітницьку діяльність серед молодого покоління  нашої  країни  , долучаючись до  відродження  і розвитку національної  патріотичної  ідеї  української держави.
За вагомий особистий внесок у розвиток української культури і мистецтва  та високий професіоналізм  Володимир Павлович Слєпченко відзначений високими  Державними нагородами  і  почесними званнями :
Заслужений діяч мистецтв України ( 1998), орден « За Заслуги III ступеня» ( 2007), народний художник України (2009)
Дійсний член ( академік) Української академії наук, керівник відділу культури і мистецтв   та   член  Всесвітньої Академії Мистецтв  (  MONDIAL ART ACADEMIA) Франція.