Вересень 14, 2018

У світі «артлайну»

IMG_2676

У Національному музеї літератури України відбулася знаменна подія: відомий художник, академік Володимир Слєпченко передав у дар музею серію портретів видатних вітчизняних письменників – «Літературна еліта України», що є частиною мистецького проекту «Обрані часом».

IMG_2853 IMG_2856

З вітальним словом виступила Галина Сорока – Генеральний директор Національного музею літератури України, яка із вдячністю прийняла мистецький подарунок у колекцію Музею від Володимира Слєпченка і побажала 100 років життя для звершення задуманих проектів. Зазначимо, що творча співпраця з визначним майстром пензля триває у літературному музею впродовж багатьох років.

IMG_2748 IMG_2750

Автор проекту –  знаний народний художник України, живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрета, що винайшов свою авторську техніку і власну манеру «Артлайн» (мистецтво лінії). Завдяки прийому пластичної символіки майстер, як справжній психолог, зображує знану людину разом із закодованими символами, віднайти які має сучасний глядач. Адже, як відомо, справжній витвір мистецтва вирізняється тим, що його можна споглядати довго і щоразу прочитувати нові смисли.

Розпочати презентацію вирішили з музичного привітання від бандуристки Надії Боянівської та актриси Центру Леся Курбаса – Галини Стефанової, які одразу занурили гостей у світ мистецтва.

IMG_2734 IMG_2801

На відкриття виставки завітали герої новостворених портретів – Любов Голота та Іван Малкович. Вони мали змогу не тільки поділитися враженнями від незвичайної виставки, але й висловити власні міркування щодо схожості портретів із самими письменниками, яких знають ледве чи не все життя. Та й сам художник є давнім другом багатьох письменників, творчість яких відтворює на полотні.

IMG_2737

Так, Любов Голота зауважила, що вони з Іваном не поспішали би ставати в плеяду класиків, адже це багато до чого зобов’язує. Одна справа, коли це князі та гетьмани, чиї імена вписані в історію, а зовсім інша, коли це твої сучасники. Хоча ми бачимо, як сучасність поступово стає історією, адже коли робилася ця виставка, то Б. Олійник та І. Драч давали дозвіл на малювання своїх портретів. А сьогодні вони дивляться на нас із картин, ніби промовляючи до кожного. Особливість цих портретів в тому, що в кожному образі наявне саме те наповнення, що вирізняє людину з-поміж інших: у П. Мовчана це проникливий, відвертий, глибокий погляд, у М. Слабошпицького – це поєднання аристократизму духу і мудрих думок, у С. Жадана – той внутрішній образ майданівця, революціонера сучасної літератури, що нині так приваблює молодь, в І. Малковича наявна наскрізна любов до скрипки, до музики, до всього прекрасного, що є у світі, в О. Забужко – це філософський погляд на світ та людей у ньому… Кожен зображений в якомусь моменті свого творчого і життєвого шляху, який, безсумнівно, ще триває і буде змінюватися, але на цих портретах залишиться таким, як побачив і відчув сам автор.

IMG_2768

До привітального слова долучився й Іван Малкович, відзначивши Володимира Слєпченка мудрим художником, адже його роботи мають нагоду бути тривалими в часі, бо зображують справжнє життя. На знак пошани І. Малкович подарував художникові нову «Антологію української поезії ХХ століття», звідки можна черпати натхнення для створення портретів майбутніх класиків.

IMG_2785

Свої враження висловив український мистецтвознавець Дмитро Степовик, який є доктором богословських наук і доктором філософії. Він наголосив на тому, що портретне мистецтво є одним із найбільш давніх та найскладніших, адже читати людське обличчя може далеко не кожен. До того ж в картинах наявна манера тих епох, в які жили і творили ці письменники.

IMG_2808

До урочистого відкриття приєдналися також заступники голови Національної спілки письменників України – Олександр Гордон та Віктор Мельник, які зазначили, що поезія – це мистецтво перекладу почуттів словами, а художник – майстер, що вивертає душу письменника на полотно. Володимир Слєпченко і є саме таким Майстром!

IMG_2823 IMG_2829

Виставка триває до кінця вересня! Встигніть насолодитися справжнім мистецтвом!

IMG_2690 IMG_2681 IMG_2683 IMG_2694а IMG_2704 IMG_2707 IMG_2709 IMG_2712 IMG_2735 IMG_2742 IMG_2745 IMG_2759 IMG_2774 IMG_2837 IMG_2861 IMG_2871 IMG_2872